Νίκη για τον Αιολικό 2-0 τον Αετό Λουτρών Β

18/01/2024 - 18:17 Τελευταία τροποποίηση στις 18/01/2024 - 18:32

Με σκορ 2-0 επικράτησε ο Αιολικός απέναντι στον Αετό Λουτρών Β σε εξ' αναβολής αναμέτρηση της 11ης αγωνιστικής του νοτίου ομίλου της Β ΕΠΣΛ.

Το μεσημέρι της Πέμπτης 18 Ιανουαρίου, στο γήπεδο της Θερμής ο Αιολικός πρόσθεσε ακόμη τρεις βαθμούς στη συγκομιδή του με δύο γκολ του Τελωνιάτη. Η ομάδα του Αιολικού είχε διπλό δοκάρι μετά από απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ του Χότζα και τον Τελωνιάτη στην επαναφορά με κεφαλιά να σημαδεύει εκ νέου το δοκάρι.

Από την ομάδα του Αετού Β αποχώρησε στο δεύτερο ημίχρονο με τραυματισμό στο χέρι ο τερματοφύλακας Αποστόλης Λημνιός, με τον Yongram να αναλαμβάνει χρέη τερματοφύλακα έως το τέλος της αναμέτρησης. Ο Αετός Β ολοκλήρωσε τον αγώνα με 10 παίκτες καθώς στα τελευταία λεπτά τραυματίστηκε και αποχώρησε από τον αγώνα και ο Δημητρούλης, χωρίς να υπάρχει αντικαταστάτης.