Ήταν μέρα για γκολ!

17/08/2013 - 23:37 Τελευταία τροποποίηση στις 17/08/2013 - 23:52

paok_panigyriko_2013_14_2Ιδιαιτέρως παραγωγικές αποδείχθηκαν οι ομάδες, που έκαναν πρεμιέρα σήμερα στο πρωτάθλημα της Super League, αφού ούτε λίγο ούτε πολύ σημειώθηκαν συνολικά 11 γκολ σε τρία ματς, τα οποία χαρακτηρίστηκαν από έντονες συγκινήσεις.

Ο ΠΑΟΚ ήταν αποτελεσματικός και δίχως να εντυπωσιάσει, επικράτησε με το εμφατικό 3-0 της Ξάνθης στην Τούμπα, με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Λούκας (1 γκολ, 2 ασίστ) και τους Βίτορ, Αθανασιάδη να σημειώνουν τα άλλα δύο τέρματα.

Με γκολ του Δημήτρη Παπαδόπουλου στο 87' ο Ατρόμητος κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας (2-2) κόντρα στον Εργοτέλη στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος. Από ένα ημίχρονο είχαν οι δύο ομάδες, με τους φιλοξενούμενους να ολοκληρώνουν την αναμέτρηση με δέκα παίκτες.

Τέλος, εντυπωσιακό ματς πραγματοποιήθηκε στα Χανιά, εκεί όπου ο Πλατανιάς προηγήθηκε 2-0 στο ημίχρονο, όμως η Βέροια κατάφερε να ισοφαρίσει αν και αγωνιζόταν με δέκα παίκτες.