Αγγλικό σκορ στην Άντισσα!

14/01/2017 - 17:07 Τελευταία τροποποίηση στις 15/01/2017 - 11:40

Mεγάλο "2" απέσπασε Ατρόμητος Αγίας Μαρίνας, μέσα στο Μεσότοπο κόντρα στον Μακαρέα Άγρας (0-1) και πλησίασε στην πρώτη πεντάδα της βαθμολογίας. Αγγλικό σκορ είχαμε στην Άντισσα, εκεί όπου ο τοπικός Ορφέας αναδείχθηκε ισόπαλος με τον Έφηβο Παμφίλων στο εντυπωσιακό 4-4. Η αυλαία πέφτει την Κυριακή (15/1, 11:00) με τον αγώνα μεταξύ Γερμανού Καραβαγγέλη και Ανάξου, στη Στύψη. Ρεπό έχει ο Ορφέας Κεραμειών, ενώ αναβλήθηκε η συνάντηση ανάμεσα σε Αρίωνα Παλαιοκήπου και Ταξιάρχη, έπειτα από αίτημα της ομάδας του Μανταμάδου, το οποίο έγινε άμεσα αποδεκτό από τη διοργανώτρια αρχή.

9η Αγωνιστική
Ορφέας Άντισσας-Έφηβος Παμφίλων 4-4 (1-2)
Οικονόμου, Βλουτέλλης, Βουλγαρέλλης - Γήπεδο Άντισσας
Παρατηρητής αγώνα: Κόβρας

Ανατροπή στην ανατροπή σημειώθηκε στο γήπεδο Άντισσας, εκεί όπου ο τοπικός Ορφέας αναδείχθηκε ισόπαλος με τον Έφηβο, στο άκρως εντυπωσιακό 4-4! Η ομάδα του Παναγιώτη Πατσόγλου προηγήθηκε με 1-2 στο πρώτο 45λεπτο, αλλά ο Ορφέας Άντισσας βρήκε τον τρόπο όχι απλώς να ισοφαρίσει, αλλά να προηγηθεί και με 4-2 στην επανάληψη! Ωστόσο, με δύο γκολ προς το τέλος του αγώνα, η ομάδα των Παμφίλων ισοφάρισε στο τελικό 4-4! Σκόρερς για τον Έφηβο, που χρειάστηκε να αγωνιστεί χωρίς τον Στρατή Πατσόγλου για να κατακτήσει τον πρώτο του βαθμό στο φετινό πρωτάθλημα, ήταν οι Ανδριώτης (2), Χρυσοχόου και Πιττός. Από τους γηπεδούχους βρήκαν δίχτυα οι Χασάπης, Σπινέλλης, Λημνιός και Κάλφας. Ευχαριστήρια ανακοίνωση για τη φιλοξενία εξέδωσε ο Έφηβος Παμφίλων, συγχαίροντας και τον διαιτητή Οικονόμου.

Μακαρέας Άγρας-Ατρόμητος Αγ. Μαρίνας 0-1 (0-1)