Κορυφή για Αίαντα, γκέλαρε ο Ισσαϊκός

27/10/2012 - 19:59 Τελευταία τροποποίηση στις 27/10/2012 - 20:48

Efivos_Eirhnh_fasi3Αλλαγή σκυτάλης στην κορυφή της βαθμολογίας της Β1 Κατηγορίας, μετά τη διεξαγωγή της 4ης Αγωνιστικής, αφού ο Ισσαϊκός άφησε βαθμούς στο Ενωσιακό της Θερμής, όπου ηττήθηκε από τον Αίγειρο (1-0).

Η ομάδα του Ισσαϊκού είχε... άγιο στο 83ο λεπτό όταν ποδοσφαιριστής της τραυματίστηκε σοβαρά στο λαιμό και χρειάστηκε να του παρασχεθούν οι πρώτες βοήθειες, όπου του τοποθετήθηκε κολάρο. Ο Αίγειρος από την πλευρά του είχε... παπά, τον Στρατή Μαμάκο, ο οποίος ήταν ο καλύτερος του γηπέδου στη μεγάλη νίκη των Μυστεγνιωτών.

Το στραβοπάτημά του αυτό εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο ο Αίας Μυτιλήνης, που νίκησε εκτός έδρας την Ειρήνη Νέων Κυδωνίων (2-3) στο θεματικότερο ματς της ημέρας. Το γκολ της νίκης μάλιστα επιτεύχθηκε στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων, με εύστοχο χτύπημα πέναλτι.

Στα Πάμφιλα, ο τοπικός Έφηβος ηττήθηκε και από τη Φίλια (1-2), ενώ στο Γήπεδο Παρακοίλων, ο Εθνικός Θερμής πέρασε σα... σίφουνας, επικρατώντας του Ανδρονικά (1-4).

Στο Μεσότοπο τέλος, ο γηπεδούχος Μακαρέας Άγρας κι ο Ταξιάρχης Μανταμάδου μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις (0-0).