Ήττα για την Άθληση από τον Κόροιβο

28/11/2021 - 11:53 Τελευταία τροποποίηση στις 28/11/2021 - 12:27

Την ήττα με 3-0 σετ γνώρισε η Άθληση απέναντι στον Κόροιβο για την 4η αγωνιστική της Α2 ανδρών.

Η Μυτιληνιά ομάδα η οποία ταλαιπωρήθηκε αρκετά μέχρι να φτάσει στον προορισμό της λόγω των έντονων καιρικών φαινομένων, δεν κατάφερε να αποσπάσει κάποιο θετικό αποτέλεσμα, αφού ο αντίπαλος ανταποκρίθηκε πολύ καλά στον αγώνα, πίεσε στο σερβις με αποτέλεσμα να χαλάσει την υποδοχή των φιλοξενούμενων, οι οποίοι υστέρησαν και στο επιθετικό κομμάτι.

Στην πρώτη εντός έδρας εμφάνιση του ο Κόροιβος επέβαλε το ρυθμό του και έφτασε εύκολα στην καθαρή νίκη που τον κρατά στην 1η θέση της βαθμολογίας.

Αν μη τι άλλο ένα παιχνίδι εκτός έδρας είναι πάντα δύσκολο με την Άθληση να προετοιμάζεται πλέον για το επόμενο εντός παιχνίδι με αντίπαλο την Πετρούπολη. Στην δεύτερη αναμέτρηση, ο Άρατος Κιάτου ηττήθηκε 1-3 σετ από την Ολυμπιάδα Πατρών.