Ήττα-πισωγύρισμα για την Άθληση

25/02/2024 - 20:02 Τελευταία τροποποίηση στις 25/02/2024 - 20:21

Η Άθληση ηττήθηκε 1-3 σετ από τον Φοίβο Μελισσίων στο κρισιμότερο αγώνα έως τώρα στο πρωτάθλημα έτσι όπως έχει εξελιχθεί και βρέθηκε ξανά στην τελευταία θέση μετά και τη νίκη της Πετρούπολης απέναντι στο Παγκράτι.

Η ομάδα της Μυτιλήνης είχε την ευκαιρία να κάνει σημαντικό βήμα στη μάχη της παραμονής μετά τον θρίαμβο στο Ηράκλειο, όμως δεν τα κατάφερε απέναντι στον Φοίβο που επίσης ήθελε τους τρεις βαθμούς. Σε πολύ δύσκολη θέση πλέον οι Μυτιληνιοί που έχουν παράπονα για διαιτητικές αποφάσεις ιδιαίτερα στο τελευταίο σετ.

Μετά από πολλές διακυμάνσεις στο σκορ ο Φοίβος πήρε το πρώτο σετ με 25-27. Στο δεύτερο σετ η Άθληση έπαιξε καλό βόλεϊ κατά διαστήματα και έφτασε στην ισοφάριση με 25-20. Στο τρίτο σετ οι φιλοξενούμενοι ήταν ανώτεροι και έφτασαν άνετα στο 15-25. Στο τέταρτο σετ οι δύο ομάδες προχώρησαν μαζί, όμως στις λεπτομέρειες ο Φοίβος επικράτησε 22-25 και έφτασε τους 17 βαθμούς.

Επόμενος αντίπαλος για την Άθληση εκτός έδρας η ομάδα της Γλυφάδας.