Λύγισε στην Τρίπολη

15/09/2014 - 03:00 Τελευταία τροποποίηση στις 07/12/2014 - 12:44

Την ήττα γνώρισε η ΑΕΛΚ Κ17, στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, από την αντίστοιχη ομάδα του Αστέρα Τρίπολης, με γκολ που δέχθηκε στις καθυστερήσεις από τον Φούφα!

Η ομάδα του Φώτη Κοκκινέλλη στάθηκε καλά στο πρώτο 45λεπτο και έχασε δύο καλές ευκαιρίες, πριν οι ομάδες πάνε με το ισόπαλο 0-0 στην ανάπαυλα. Ο Αστέρας ανέβασε κατακόρυφα την απόδοσή του στο β’ μέρος, χωρίς όμως να μετουσιώσει την υπεροχή του σε γκολ. Μετά το 70’ η ΑΕΛΚ Κ17 ισορρόπησε εκ νέου, αλλά στις καθυστερήσεις οπισθοχώρησε και από μια ολιγωρία της άμυνας, ήρθε το γκολ και η ήττα με 1-0.

Ο τεχνικός της ΑΕΛΚ Κ17 Φώτης Κοκκινέλλης (φωτό) δήλωσε στην επίσημη ιστοσελίδα της ομάδας: «Δε δικαιούμασταν κάτι παραπάνω από τον αγώνα, βάσει αποτελέσματος. Κάναμε μεγάλη προσπάθεια βέβαια. Όταν δέχεσαι γκολ στις καθυστερήσεις, μένει η πίκρα. Είμαστε καινούρια ομάδα φέτος, συνεχίζουμε τη σκληρή δουλειά. Ο χρόνος θα είναι σύμμαχος γι’ αυτά τα παιδιά».

ΑΕΛΚ Κ17: Βαμβούκος, Κιόττου, Τηνιακός, Θωμαΐδης, Χατζέλλης, Ζαραδούκας, Βουρλής (55’ Μοσχούδης), Τζανετέλλης, Αλαγιάννης (70’ Μπαλάσκας), Πιπεράς (80’ Χασάπης), Νείρος (55’ Κονδύλας)