Πρώτη ήττα Παπάδου στη Λήμνο

03/04/2015 - 11:31 Τελευταία τροποποίηση στις 03/04/2015 - 12:16

O Παπάδος Γέρας ηττήθηκε στη Μύρινα από την ΑΕ Λήμνου, στο πλαίσιο του 4ου ομίλου της Β' Εθνικής του Χάντμπολ ανδρών, με σκορ 23-18, σε αγώνα που διεξήχθη το βράδυ της Τετάρτης στο γειτονικό νησί.

Στο Κλειστό Γυμναστήριο «Νίκος Σαμαράς» της Μύρινας, ο αγώνας ξεκίνησε δυναμικά και από τις δύο ομάδες, με τον Παπάδο και την ΑΕ Λήμνου να εναλάσσονται στο σκορ, το οποίο βρήκε στο ημίχρονο μπροστά τους Λημνιούς με ένα τέρμα (15-14). Η συνέχεια ωστόσο άνηκε στους γηπεδούχους, που με ένα γρήγορο σερί πήραν αέρα τριών γκολ στην επανάληψη, διευρύνοντας το προβάδισμά τους μέχρι το τελικό 23-18, που χάρισε στην ΑΕ Λήμνου τη δεύτερη νίκη της στο πρωτάθλημα, υποχρεώνοντας τον Παπάδο στην πρώτη του ήττα στον όμιλο.

ΑΕ Λήμνου: Παρούσης 9, Παναγιωτακόπουλος 5, Ισαακίδης 3, Παγώνης 3, Λανταβός 1, Τσελεπής 1, Λάσκαρης 1, Σταυρινός, Τσάκαλος, Σιούλας,Σερασίδης, Ευσταθιάδης, Πινακοτάς
Παπάδος Γέρας (Ανδριώτης): Αρώνης 6, Παυλλέλης 5, Βλάμος 2, Ζαφειρίου 2, Βασιλλέλης 3