Ισοπεδωτική η Κ20 κόντρα στην Ανεμώτια

27/11/2011 - 20:04

Σε ένα φιλικό παιχνίδι με πολλά γκολ η ΑΕΛΚ Κ20 κέρδισε με σκορ 1-12 τον Ατρόμητο Ανεμώτιας, στο ανακαινισμένο "Χριστοφίδειο" Γήπεδο της Αγιάσου.

Η ομάδα νέων της ΑΕΛΚ έπαιξε ένα ακόμα φιλικό, περιμένοντας να δει αν και πότε θα ξεκινήσει το δικό της πρωτάθλημα και εκμεταλλευόμενη το γεγονός ότι ο Ατρόμητος Ανεμώτιας δεν είχε αγωνιστικές υποχρεώσεις στη Β' Κατηγορία, δοκίμασε τις δυνατότητές της και διατήρησε την αγωνιστική της ετοιμότητα.

Οι παίκτες του Δημήτρη Γαβαλά προηγήθηκαν 0-6 στο ημίχρονο με σκόρερ τους Κίστα, Λίμα, Μπουρού (3) και Σταυρινό. Στην επανάληψη οι Καλλονιάτες διεύρυναν το σκορ με γκολ των Τριανταφύλλου (3), Κριπιντίρης, Λούκας Ντε Σόουζα, Ευαγγελιδάκης με σουτ βολίδα έξω από τη μεγάλη περιοχή με τη μπάλα να καταλήγει με Κεκτημένη ταχύτητα στην αντίπαλη εστία.

Ο Ατρόμητος Ανεμώτιας μείωσε με σκόρερ τον Ιντζέ.