"Οικογενειακή" φιλική νίκη

07/05/2012 - 10:43

Το γεγονός πως λόγω των βουλευτικών εκλογών η επόμενη αγωνιστική της Football League μεταφέρθηκε κατά λίγες ημέρες, έδωσε τη δυνατότητα στον Γιάννη Ματζουράκη να διαπιστώσει την ετοιμότητα των ποδοσφαιριστών του σε ένα φιλικό με αντίπαλο την ομάδα νέων.

Ο προπονητής των Καλλονιατών είχε την ευκαιρία στο Α' ημίχρονο να δώσει χρόνο συμμετοχής σε παίκτες που δεν αγωνίζονται τακτικά, με το 0-0 στο πρώτο 45λεπτο να μην τον ικανοποιεί σε ότι αφορά τους "μεγάλους", αλλά να τον εντυπωσιάζει αναφορικά με την απόδοση των "μικρών".

Στην επανάληψη, ο "Ρουμάνος" έριξε στο ματς τους λεγόμενους "βασικούς" του ποδοσφαιριστές και η ΑΕΛΚ επιβλήθηκε με 3-0 της Κ20, χάρη σε δύο γκολ του Δημοσθένη Μανουσάκη και ένα του Μάρκο Ντος Σάντος.