Ήττα από Λεβαδειακό

17/12/2013 - 12:33 Τελευταία τροποποίηση στις 17/12/2013 - 12:44

aelk_k17_osfp_k17_1Μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι, η ΑΕΛ Καλλονής Κ17 ηττήθηκε με 2-3 από τον Λεβαδειακό στο Δημοτικό Στάδιο της Μυτιλήνης.

Η ομάδα του Φώτη Κοκκινέλλη προηγήθηκε με τον Κυριακού, αλλά ο Λεβαδειακός πριν τη λήξη του ημιχρόνου ανέτρεψε στο σκορ. Η Καλλονή ωστόσο αντέδρασε, ισοφαρίζοντας στο 60' με ωραίο σουτ του Βαγγελάκη.

Στο 80ο λεπτό όμως, οι Βοιωτοί πήραν τη νίκη πετυχαίνοντας το τρίτο τους τέρμα, που ήταν και το καθοριστικότερο σε εκείνο το χρονικό σημείο του ματς.

Οι συνθέσεις:
ΚΑΛΛΟΝΗ: Παπάζογλου Φ. (80' Ξυνός), Θωμαΐδης, Καραγιώργης, Βαγγελάκης, Τηνιακός, Πιπεράς, Δράκος (40' Κεραμμίδας), Παπάζογλου Θ., Κλάους (70' Βουρλής), Μερτζάνης, Κυριακού

Λεβαδειακός: Μιλάνι, Γκλάβας, Αναστασιάδης, Κουντουριώτης, Δαβρής, Σβέρκος, Μπελίτσος, Κουτσούμπας, Κωτσάλας, Αποστολόπουλος, Αγγελάτος