Χαμόγελα στις Σέρρες, νίκη επί της ΑΕΛ!

15/12/2011 - 00:08

Με γκολ του Βουτσιά στο 85' ο Πανσερραϊκός πήρε μεγάλη νίκη επί της ΑΕΛ 2-1 και ανέβηκε στην 3η θέση της βαθμολογίας, ενώ Φωκικός και Αναγέννηση Επανομής «κόλλησαν» στο 0-0 στην Άμφισσα.

Λύτρωση στο τέλος!
Ο εξ' αναβολής αγώνας για την 2η αγωνιστική της Football League στις Σέρρες είχε... άρωμα Super League με τον Πανσερραϊκό να υποδέχεται την ΑΕΛ και να φτάνει στη νίκη 2-1, που του επέτρεψε να ανέβει στην 3η θέση της βαθμολογίας.

Ο Πανσερραϊκός πήρε το προβάδισμα με εντυπωσιακό τρόπο στο 40', όταν ο Παντελιάδης έκανε το γέμισμα, ο Σωτηρίου δεν υπολόγισε σωστά και ο Γκόμες με ανάποδο ψαλίδι άνοιξε το σκορ!

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι έφτασαν γρήγορα στην ισοφάριση με κεφαλιά του Τσιμπάμπα στο 54ο λεπτό!

Στο 85' οι γηπεδούχοι πήραν ξανά το προβάδισμα. Ο Βουτσιάς έκανε την σέντρα, ο Στεφανίδης έπιασε την κεφαλιά, ο Σωτηρίου απέκρουσε, όμως στην επαναφορά ο Βουτσιάς έκανε το 2-1! Οι παίκτες του Κόουλμαν πίεσαν όσο μπορούσαν στο τέλος για την ισοφάριση και έχασαν τεράστια ευκαιρία στο 3' των καθυστερήσεων, όταν ο Ταλ με εξουδετερωμένο τον Γουμάγια δεν μπόρεσε να φέρει το παιχνίδι και πάλι στα ίσα!

Πανσερραϊκός (Παύλος Δημητρίου): Γουμάγιας, Κ. Τριανταφύλλου, Ντιόγκο, Μιλένκοβιτς, Σαλαμαστράκης, Γκόμεζ (69' Βουτσιάς), Στεφανίδης, Ανάκογλου (90' Κονέ), Δ. Τριανταφύλλου, Βρούτσινα (79' Τσαούσης), Παντελιάδης
Λάρισα (Κρις Κόουλμαν): Σωτηρίου, Παπαγεωργίου, Κολοβέτσιος, Ταλ, Καλί, Χατζής, Σιατραβάνης, Γκονζάλες (23' Ααράμπ), Τσιμπάμπα, Σεσίνια (80' Πλιάγκας), Χασομέρης (80' Ζεκίνια)