"Χ"άνει έδαφος η Βέροια

06/03/2012 - 11:09

Με τον Τάνιτς να σκοράρει εναντίον της πρώην του ομάδας και να στέλνει το μήνυμα «είμαι εδώ», Βέροια και Πανσερραϊκός έμειναν στο 1-1 με τη «βασίλισσα» να χάνει έδαφος στη μάχη της κορυφής.

Στο 7ο λεπτό, ο Ντιόγκο με πολύ ωραία μπαλιά πίσω από την πλάτη της άμυνας της Βέροιας βρήκε τον Σέρβο, που φόρεσε το περιβραχιόνιο του αρχηγού για τα «λιοντάρια», και εκείνος με ψύχραιμο τελείωμα νίκησε τον Καντιμοίρη για το 0-1.

Παρά το γεγονός ότι οι γηπεδούχοι έμειναν με 10 παίκτες στην επανάληψη, είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων και οι Σερραίοι δεν μπόρεσαν να εκμεταλλευτούν το αριθμητικό τους πλεονέκτημα σε καμία περίπτωση.

Ο Ολαϊτάν κερδίσει πέναλτι για τη Βέροια από τον Μιλένκοβιτς στο 75' και ο Κάντι στιγμές αργότερα ισοφάρισε σε 1-1, που ήταν και το τελικό σκορ

Αποτελέσματα

17ης Αγωνιστική

Παρασκευή (02/03)

Πλατανιάς-Καλλονή 3-0

(2' πεν. Μιρτσέτα, 33' Ναζλίδης, 63' Μαραγκουδάκης)

Θρασύβουλος-Αναγέννηση Επανομής 2-1
(22' Σύρος, 60' Ντα Σίλβα - 87' Ναλμπάντης)

* Από την Παναχαϊκή έχουν αφαιρεθεί 5 βαθμοί για την υπόθεση των στημένων αγώνων και από τον Εθνικό Αστέρα 3 βαθμοί

**Εκκρεμούν οι αποφάσεις της Λίγκας για τους αγώνες ΑΕΛΚ-Διαγόρας, Διαγόρας-Πλατανιάς και Πανθρακικός-Διαγόρας