Απαγορεύεται η χρήση ή επαναδημοσίευσή του σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς τη γραπτή άδεια του εκδότη.
Επιστροφή στη δράση για τις ομάδες της Α' Κατηγορίας, με τη διεξαγωγή της 11ης Αγωνιστικής, η οποία περιλαμβάνει ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις.
Η αυλαία ανοίγει στον Παπάδο με τον αγώνα της Αναγέννησης Γέρας και του Αλκιβιάδη Κάτω Τρίτους. Στο "Χριστοφίδειο", ο Όλυμπος Αγιάσου θα υποδεχθεί τον πρωτοπόρο Διαγόρα Αγίας Παρασκευής και στο "Καραπαναγιώτειο" ο Βύρων Μόριας θα κοντραριστεί με τον Ερμή Παμφίλων.
Η Προοδευτική Σκάλας Καλλονής, φιλόξενεί στην έδρα της τον Οδυσσέα Ελύτη και στην Πέτρα, η Άναξος αγωνίζεται απέναντι στον Παλλεσβιακό. Στα Πάμφιλα, ο Κεραυνός Αφάλωνα αναμετράται με τον Πολιχνίτο και στο "Μιζεργκάν" της Ανεμώτιας, ο τοπικός Ατρόμητος τίθεται αντιμέτωπος με τον Αετό Λουτρών.
Ορισμοί διαιτησίας
11η Αγωνιστική (9/11, 15:00)
Προοδευτική Σκ. Καλλονής-Οδυσσέας Ελύτης
Γήπεδο Σκ. Καλλονής
Βουλγαρέλλης, ΚΑρμίρης, Τατάς
Παρατηρητής αγώνα: Πελέκος
Άναξος-Παλλεσβιακός
Γήπεδο Πέτρας
Λέκκας, Μεστρός, Παράσχου
Παρατηρητής αγώνα: Σταθάκης
Βύρων Μόριας-Ερμής Παμφίλων
"Καραπαναγιώτειο" Μόριας
Μποντάκης, Πρωτούλης, Σαρλής
Παρατηρητής αγώνα: Πηγάσης
Όλυμπος Αγιάσου-Διαγόρας Αγ. Παρασκευής
"Χριστοφίδειο" Αγιάσου
Κάντας, Κακαδέλλης, Καραγιάννης
Παρατηρητής αγώνα: Ντουνιάς
Κεραυνός Αφάλωνα-Πολιχνίτος
Γήπεδο Παμφίλών
Βουρανής, Ψαρρός, Λυρής
Παρατηρητής αγώνα: Χρόνης
Ατρόμητος Ανεμώτιας-Αετός Λουτρών
"Μιζεργάν" Ανεμώτιας
Κουλουδής, Δουκάκης, Ψύλλος
Παρατηρητής αγώνα: Πίνης
Αναγέννηση Γέρας-Αλκιβιάδης Κ. Τρίτους (11:00)
Γήπεδο Παπάδου
Παντελαίων, Κάντας, Καραγιάννης
Παρατηρητής αγώνα: Κουλουκάκης
Ρεπό: Αιγέας Πλωμαρίου
Βαθμολογία
Α' Κατηγορία 2014-15 | Bαθμοί | Γκολ | |
1. | Διαγόρας Αγ. Παρασκευής | 23 | 27-6 |
2. | Αναγέννηση Γέρας | 18 | 18-11 |
3. | Βύρων Μόριας | 18 | 18-11 |
4. | Αιγέας Πλωμαρίου* | 17 | 15-9 |
5. | Οδυσσέας Ελύτης* | 15 | 10-6 |
6. | Ατρόμητος Ανεμώτιας | 15 | 13-10 |
7. | Αλκιβιάδης Κάτω Τρίτους | 15 | 11-9 |
8. | Παλλεσβιακός | 15 | 14-16 |
9. | Κεραυνός Αφάλωνα | 14 | 10-7 |
10. | Πολιχνίτος | 13 | 8-14 |
11. | Αετός Λουτρών | 10 | 11-14 |
12. | Ερμής Παμφίλων | 8 | 9-17 |
13. | Όλυμπος Αγιάσου | 7 | 8-16 |
14. | Προοδευτική Σκάλας Καλλονής | 6 | 12-27 |
15. | Άναξος | 4 | 7-18 |
*Έχουν έναν αγώνα λιγότερο
** Η αναμέτρηση της 4ης Αγωνιστικής μεταξύ Ολύμπου και Ερμή κατακυρώθηκε με σκορ 0-3 υπέρ της ομάδας των Παμφίλων