Νίκη Οδυσσέα Ελύτη επί του Αιγέα!

13/11/2014 - 02:00 Τελευταία τροποποίηση στις 07/12/2014 - 10:39

Ο Οδυσσέας Ελύτης επικράτησε με σκορ 2-0 του Αιγέα Πλωμαρίου, στο εξ' αναβολής ματς της 9ης Αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Α' Κατηγορίας, που πραγματοποιήθηκε χθες το μεσημέρι στο Ενωσιακό Γήπεδο Θερμής.

Η ομάδα του Στέλιου Μουντανάρη έπιασε έτσι την Αναγέννηση Γέρας στους 21 βαθμούς, σκαρφαλώνοντας στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα, παίρνοντας παράλληλα ψυχολογία εν όψει της απαιτητικής συνέχειας. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Βαργιεμέζη, έπειτα από σέντρα του Τσιμπούκη, ενώ το 2-0 διαμόρφωσε στο δεύτερο ημίχρονο ο Φοίβος Τσιπάς με δυνατό σουτ.

Ο Αιγέας αγωνίστηκε με σημαντικές ελλείψεις, χωρίς το βασικό του τερματοφύλακα και τον σέντερ φορ του, ωστόσο πάλεψε το ματς κυρίως στο β' ημίχρονο.

Αξίζει να σημειωθεί, ότι πριν την έναρξη του αγώνα ο Αντιπρόεδρος του Οδυσσέα Ελύτη Γιάννης Ρουμελιώτης βράβευσε τον αειθαλή Γιάννη Χιωτέλλη, παίκτη και προπονητή του Αιγέα Πλωμαρίου, για την πολυετή προσφορά του στο λεσβιακό ποδόσφαιρο. Μια κίνηση που ξάφνιασε ευχάριστα τη διοίκηση του Αιγέα, η οποία σε τοποθέτησή της στο "SL" ευχαρίστησε τον Οδυσσέα Ελύτη, συμπληρώνοντας πως ο Γιάννης αποτελεί κόσμημα για το ποδόσφαιρο του Πλωμαρίου, βοηθώντας εθελοντικά και αφιλοκερδώς όλα τα τμήματα του συλλόγου, κάθε ηλικίας.

15. Άναξος 4 8-24

** Η αναμέτρηση της 4ης Αγωνιστικής μεταξύ Ολύμπου και Ερμή κατακυρώθηκε με σκορ 0-3 υπέρ της ομάδας των Παμφίλων