Ξανά πρώτος ο Διαγόρας!

11/02/2015 - 17:30

Εύκολη νίκη πανηγύρισε ο Διαγόρας Αγίας Παρασκευής στο εξ' αναβολής παιχνίδι στην έδρα του Πολιχνίτου, επικρατώντας με 0-6 και επιστρέφοντας σε θέση οδηγού στην Α' Κατηγορία.

Η ομάδα του Θοδωρή Παπαλόπουλου ήταν ανώτερη και προηγήθηκε με 0-3 στο ημίχρονο, χάρη σε γκολ των Φιλιανού, Παπαδόπουλου και Κουτλή. Στην επανάληψη σημείωσε τρία ακόμα τέρματα, δύο με τον Θωμά Παπαδόπουλο που έκανε χατ τρικ και ήταν η αιχμή του δόρατος για τους νικητές και ένα ξανά με τον Φιλιανό.

Στο άλλο παιχνίδι, που έγινε στα Λουτρά, ο Ερμής Παμφίλων κατέκτησε σπουδαία νίκη επί του Αετού με 0-3. Ο αγώνας ήταν ισόπαλος μέχρι και το 70ο λεπτό, όταν ο Κουπέ έδωσε προβάδισμα στους φιλοξενούμενους, για να ακολουθήσουν δύο τέρματα του Καλλιμαντζέρου που διαμόρφβσαν το τελικό 0-3.