«Ντόρτια» για τον Διαγόρα Αγ. Παρασκευής

31/03/2024 - 17:52 Τελευταία τροποποίηση στις 31/03/2024 - 18:03

Ο Διαγόρας ήταν ανώτερος και δίκαια επικράτησε 4-0 απέναντι στον Όλυμπο που έδωσε τον τελευταίο του αγώνα στο φετινό πρωτάθλημα, καθώς την τελευταία αγωνιστική έχει ρεπό.

Η ομάδα της Αγίας Παρασκευής τα έκανε όλα από το πρώτο μέρος και με σωστή διαχείριση στην επανάληψη, πήρε τους τρεις βαθμούς που την διατήρησαν στην δεύτερη θέση. Το σκορ άνοιξε στο 15' ο Ορέστης Ντέντια. Δύο λεπτά αργότερα ο Σεφουλάϊ διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων, ο Γιώργος Τσομπανέλλης με πέναλτι στο 39' έκανε το 3-0 και ο ίδιος παίκτης στο 42' το 4-0, ενώ είχε και ένα δοκάρι στο 35' ο Σεφουλάϊ.

Στο γήπεδο του Παπάδου η Αναγέννηση πήρε τη νίκη απέναντι στον Αλκιβιάδη με γκολ του Γιώργου Μανούσου στο 65ο λεπτό. Τους τρεις βαθμούς πήρε και ο Κεραυνός με δύο γκολ στο δεύτερο μέρος κόντρα στον Ανδρονικά. Το 1-0 έγινε στο 48' από τον Πλιάκα και το τελικό 2-0 από τον Σιγανό στο 85'.