Πήρε το ντέρμπι ο Ατρόμητος

18/11/2012 - 22:32 Τελευταία τροποποίηση στις 18/11/2012 - 22:38

atromitos_ag.marinas_aigeas_kyp_fasi1Επέστρεψε στις νίκες ο Ατρόμητος Αγίας Μαρίνας, επικρατώντας στο σημερινό ντέρμπι το πρωί  του Αετού Λουτρών με σκορ 3-2.

Η ομάδα του Στρατή Μυρογιάννη κατάφερε να προηγηθεί στο ημίχρονο με 2-0, χάρη σε γκολ των Κούτσα και Μωραΐτη, διευρύνοντας μάλιστα το προβάδισμά της στο ξεκίνημα της επανάληψης με το δεύτερο προσωπικό γκολ του Μωραΐτη.

Όμως ο Αετός Λουτρών κατάφερε να μπει ξανά στη διεκδικήση του βαθμού της ισοπαλίας, αρχικά με γκολ του Γριπιώτη και εν συνεχεία με τέρμα του Σκαλοχωρίτη. Στο τελευταίο 20λεπτο, η ομάδα του Γιώργου Κουτρομπίλα πίεσε για την ολική επαναφορά χωρίς να την πετύχει.

Πάντως οι Λουτραγώτες διαμαρτύρονται για δύο περιπτώσεις πέναλτι, στις οποίες ωστόσο ο διαιτητής Μποντάκης έδειξε να μη συγκινείται. Στη δεύτερη μάλιστα, ο Κατσιάνος πήρε κίτρινη κάρτα για θέταρο, που ήταν η δεύτερη και αποβλήθηκε.