Απαγορεύεται η χρήση ή επαναδημοσίευσή του σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς τη γραπτή άδεια του εκδότη.
Αμφίρροπες αναμετρήσεις περιλαμβάνει το πρόγραμμα της 12ης Αγωνιστικής, που θα διεξαχθεί εξ' ολοκλήρου το Σάββατο (1/12), με ώρα έναρξης τις 3 το μεσημέρι σε όλα τα ματς.
Το πιο σπουδαίο παιχνίδι αναμένεται να διεξαχθεί στα Λουτρά, εκεί όπου ο τοπικός Αετός υποδέχεται το Διαγόρα Αγίας Παρασκευής.
Η πρωτοπόρος Αναγέννηση Γέρας καλείται να ξεπεράσει το εκτός έδρας εμπόδιο του Αλκιβιάδη Κάτω Τρίτους, για να παραμείνει στην κορυφή, ενώ τυχόν στραβοπάτημά της επιθυμεί να εκμεταλλευτεί ο Όλυμπος Αγιάσου, ο οποίος φιλοξενεί στο "Χριστοφίδειο" την ουραγό Προοδευτική Σκ. Καλλονής.
Στο Ενωσιακό, τα Λιονταράκια αγωνίζονται με αντίπαλο τον Αιγέα Πλωμαρίου, ενώ ο Ατρόμητος Αγ. Μαρίνας κοντράρεται στο γήπεδό του με τη Θύελλα Πηγής.
Στο "Καραβογιάννειο" της Ερεσού, ο Παπανικολής θα προσπαθήσει να δώσει συνέχεια στο θετικό σερί των εντός έδρας αγώνων του, υποδεχόμενος την Άναξο, ενώ ο Βύρων Μόριας θα αναζητήσει βαθμούς στην έδρα του απέναντι στον Κεραυνό Αφάλωνα.
Ορισμοί διαιτησίας:
12η Αγωνιστική (1/12, 15:00)
Αετός Λουτρών-Διαγόρας Αγ. Παρασκευής
(Πούλος, Κολαμπάς, Ψαρρός) - Γήπεδο Λουτρών
Όλυμπος Αγιάσου-Προοδευτική Σκ. Καλλονής
(Κάντας, Τατάς, Κατσάνης) - "Χριστοφίδειο" Αγιάσου
Αλκιβιάδης Κ. Τρίτους-Αναγέννηση Γέρας
(Συβρής, Δουκάκης, Πατσατζής) - Γήπεδο Κάτω Τρίτους
Λιονταράκια-Αιγέας Πλωμαρίου
(Βουρανής, Μπάλιακα, Μολυβιάτης) - Ενωσιακό Θερμής
Ατρόμητος Αγ. Μαρίνας-Θύελλα Πηγής
(Βουλγαρέλλης, Σαρλής, Φαναρτζής) - Γήπεδο Αγ. Μαρίνας
Παπανικολής Ερεσού-Άναξος
(Κουλουδής, Παρασκευόπουλος, Κακαδέλλης) - "Καραβογιάννειο" Ερεσού
Βύρων Μόριας-Κεραυνός Αφάλωνα
(Μποντάκης, Βερρής, Μυρογιάννης) - Γήπεδο Μόριας
Βαθμολογία
Σε 11 αγώνες | Bαθμοί | Γκολ | |
1. | Αναγέννηση Γέρας | 30 |
36-6 |
2. | Όλυμπος Αγιάσου** | 29 | 40-4 |
3. | Διαγόρας Αγ. Παρασκευής | 25 |
37-11 |
4. | Αετός Λουτρών | 19 |
16-14 |
5. | Ατρόμητος Αγ. Μαρίνας | 17 | 18-15 |
6. | Βύρων Μόριας | 13 | 11-16 |
7. | Παπανικολής Ερεσού |
13 | 12-21 |
8. | Αιγέας Πλωμαρίου* | 13 | 11-14 |
9. | Άναξος |
11 | 9-18 |
10. | Κεραυνός Αφάλωνα | 11 | 11-22 |
11. |
Θύελλα Πηγής | 11 | 7-22 |
12. | Λιονταράκια | 10 | 12-28 |
13. | Αλκιβιάδης Κάτω Τρίτους | 9 | 9-25 |
14. | Προοδευτική Σκ. Καλλονής* | 2 | 11-20 |
* Έχουν ένα μηδενισμό και -3 βαθμούς
** Έχει -2 βαθμούς λόγω ποινής της ΕΠΟ από την περσινή αγωνιστική περίοδο