Μέτρησε η εμπειρία στον Παπάδο

05/12/2012 - 18:40 Τελευταία τροποποίηση στις 05/12/2012 - 18:52

Gera_Olympos_0-1_fasi2Στο Γήπεδο του Παπάδου, η Αναγέννηση Γέρας είχε προγραμματίσει φιλικό με τη Μικτή Νέων της ΕΠΣ Λέσβου, με την ομάδα του Νίκου Μάτα να επικρατεί με σκορ 2-0.

Ο αγώνας πραγματοποιήθηκε κάτω από δυνατή βροχόπτωση, γεγονός που εμπόδισε τους ποδοσφαιριστές και των δύο ομάδων να ξεδιπλώσουν το ταλέντο τους.

Η Αναγέννηση Γέρας άνοιξε το σκορ με γκολ του Παναγιώτη Δελόλμα στο α' ημίχρονο και "κλείδωσε" τη νίκη στην επανάληψη με απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ του Γιώργου Μαλακού.

Ο Νίκος Μάτας έμεινε ικανοποιημένος από την απόδοση της ομάδας του, ενώ και ο Στέλιος Μουντανάρης είχε την ευκαιρία να δοκιμάσει πρόσωπα και σχήματα για τη Μικτή νέων της ΕΠΣΛ, απέναντι σε ένα δυνατό αντίπαλο, ο οποίος προπορεύεται άλλωστε στο πρωτάθλημα της Α' Κατηγορίας.