Πέρασε με τεσσάρα η Αναγέννηση Γέρας

23/01/2013 - 18:58 Τελευταία τροποποίηση στις 23/01/2013 - 19:06

Gera_Olympos_0-1_fasi7Για μια ώρα το πάλεψε η Θύελλα Πηγής απέναντι στην πρωτοπόρο Αναγέννηση Γέρας, η οποία στα τελευταία 30 λεπτά του αγώνα μετέτρεψε τη νίκη της σε θρίμαβο μέσα στο Ενωσιακό Γήπεδο της Θερμής (0-4).

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο σκορ μόλις στο 10ο λεπτό, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γιώργου Μαλακού. Στη συνέχεια η Θύελλα ισορρόπησε, προσπάθησε να φτάσει στην ισοφάριση, όμως οι παίκτες του Νίκου είχαν τον έλεγχο του αγώνα.

Με τη συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού, η Αναγέννηση Γέρας πέτυχε το 0-2 με γκολ του Καπταγιάννη, ενώ έφτασε στο 0-3 στο 71' με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Μαλακού. Το τελικό 0-4 διαμόρφωσε στο 89ο λεπτό ο Βλάμος.

Με τη νίκη της αυτή η ομάδα της Γέρας αποσπάστηκε τρεις βαθμούς από τον Όλυμπο Αγιάσου, συνεχίζοντας πλέον μόνη πρώτη να οδηγεί την κούρσα του πρωταθλήματος. Η Θύελλα Πηγής παρέμεινε στις χαμηλές θέσεις της βαθμολογίας και θα χρειαστεί επιγόντως βαθμούς για να μην μπλέξει σε περιπέτειες.