Ντεμπούτο με νίκη για Αιολικό Καλλιθέας!

20/09/2020 - 20:06 Τελευταία τροποποίηση στις 20/09/2020 - 20:23

Με το δεξί ξεκίνησε ο Αιολικός Καλλιθέας τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα της Α' Εθνικής στο ποδόσφαιρο σάλας, επικρατώντας του Ρεθύμνου εκτός έδρας με σκορ 3-4.

Ο αγώνας διεξήχθη στο πλαίσιο της 2ης Αγωνιστικής, αφού η πρεμιέρα είχε αναβληθεί λόγω κρούσματος Covid-19.

Σε ένα ματς που ο Αιολικός Καλλιθέας έδειξε πολύ καλά στοιχεία, ανατρέποντας το εις βάρος του 1-0 στο ημίχρονο με γκολ των Δράμη και Μαυράκη, κράτησε χαρακτήρα στην επανάληψη και παρά το γρήγορο 2-2, σκόραρε εκ νέου με τους Μαυράκη και Μάρκο, για το 2-4. Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν στο τελικό 3-4 λίγο πριν τη λήξη.

Επόμενη αναμέτρηση την προσεχή Τετάρτη, όπου ο Αιολικός Καλλιθέας θα αντιμετωπίσει τον ΑΠΣ Κόμπρα, την Τετάρτη 23 Σεπτεμβρίου στις 22:00.