Υπέκυψε στον Ηνίοχο ο Αιολικός Καλλιθέας

04/10/2020 - 09:53

Δεύτερη σερί ήττα για τον Αιολικό Καλλιθέας στη Stoiximan Futsal Super League, αυτή τη φορά από τον ανώτερο Ηνίοχο, στο πλαίσιο της 4ης Αγωνιστικής. Τελικό σκορ 8-2,σε ένα ματς που δε χώρα περαιτέρω κριτικής.

Ο Ηνίοχος ήταν εξαρχής το φαβορί για τη νίκη και την κατέκτησε, ανεβάζοντας στροφές στο δεύτερο ημίχρονο, όταν και πέτυχε τα πέντε από τα οκτώ γκολ του.

Ο Αθανασάκος στο 5′ άνοιξε το σκορ για το συγκρότημα του Γιάννη Μοστριού, για να έρθει δυο λεπτά μετά ο Ανδρέας Μάντης να γράψει 2-0 και ο Αθανασάκος στο 13′ το 3-0.

Ο Μυτιληνιός Θοδωρής Αντωνάκας, δανεικός από την ΑΕΚ, μείωσε σε μια γρήγορη αντεπίθεση, σκοράροντας για το 3-1 στο 18′, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου στο κλειστό “Αντώνης Φώτσης” στα Ιλίσια.

Στην επανάληψη, ο Χούχουμης στο 22′ έφερε εκ νέου τη διαφορά στα τρία γκολ, για να ακολουθήσει αυτογκόλ του Καραμπαλίκογλου τρία λεπτά μετά, ο οποίος διαμόρφωσε το 5-1. Δεύτερο γκολ για τον Ανδρέα Μάντη στο 34′, πραγματοποιώντας το 6-1, ο Χατζηαράπτης στο 38′ σημείωσε το δεύτερο τέρμα της Καλλιθέας, οι Χουχούμης και Λευτέρης Μάντης πήραν τη… σκυτάλη των γκολ στο 39′ και κάπως έτσι ο Ηνίοχος έφτασε στο νικηφόρο 8-2 στου Ζωγράφου.

Για τον Αιολικό Καλλιθέας η συγκεκριμένη ήττα ήταν εντός προγράμματος και με 4 βαθμούς στις πρώτες 4 αγωνιστικές, παραμένει στη μέση του βαθμολογικού πίνακα.