«Πικρή» ήττα στο τέλος για τη Σαπφώ

04/02/2024 - 18:30 Τελευταία τροποποίηση στις 04/02/2024 - 21:10

Η Σαπφώ άγγιζε ακόμα και τη νίκη στην έδρα του Ιάσονα Ιλίου, ωστόσο με γκολ που δέχτηκε στο φινάλε ηττήθηκε 3-2 σε έναν κρίσιμο αγώνα στη μάχη της παραμονής.

Η ομάδα της Λέσβου αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, έκανε την πλήρη ανατροπή 1-2, όμως ο Ιάσων κατάφερε να σημειώσει δύο τέρματα μέχρι το φινάλε και να πανηγυρίσει μια σημαντική νίκη που τον έστειλε στο +2 από την αντίπαλο του.

Το πρώτο μέρος ολοκληρώθηκε στο 1-0 με εύστοχο χτύπημα πέναλτι της Φουσκα. Με το ξεκίνημα της επανάληψης, η Χατζηχαραλάμπους ισοφάρισε για τη Σαπφώ και λίγο αργότερα η Τζίνη πέτυχε το 1-2. Ο Ιάσων στη συνέχεια σημείωσε δεύτερο τέρμα μετά από κόρνερ με την Γκίτσα και πήρε τους τρεις πολύτιμους βαθμούς με γκολ της Νικολακοπούλου στο 90ο λεπτό.

Παρά την ήττα η ομάδα του Σπύρου Πιπερά πραγματοποίησε καλή εμφάνιση και δημιούργησε περισσότερες καλές ευκαιρίες με τις Χατζηχαραλάμπους και Μπουλμπούλη. Επόμενος αντίπαλος εντός έδρας η ομάδα των Βριλησσίων σε έναν ακόμα απαιτητικό αγώνα.