«Έσβησε» το όνειρο της ανόδου για τον ΠΑΣ Λέσβου

23/04/2023 - 15:16 Τελευταία τροποποίηση στις 23/04/2023 - 15:39

Η ΑΕ Λήμνου με δύο γκολ στις καθυστερήσεις έκανε την ανατροπή 2-1 κα έσβησε κάθε ελπίδα του ΠΑΣ Λέσβου για την πρώτη θέση και την άνοδο.

Η ομάδα της Μυτιλήνης ταξίδεψε στο γειτονικό νησί με αρκετές ελλείψεις, παρόλα αυτά το πάλεψε μέχρι το τέλος, όμως γνώρισε την ήττα. Ο ΠΑΣ Λέσβου προηγήθηκε στο 25ο λεπτό με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι της Καλλοντζή, ενώ στη συνέχεια είχε και κάποιες ευκαιρίες για να πετύχει δεύτερο τέρμα.

Η ΑΕ Λήμνου όσο κυλούσε ο χρόνος πίεζε ασφυκτικά τον ΠΑΣ, σημαδεύοντας αρκετές φορές τα δοκάρια. Τελικά η γηπεδούχος ομάδα έκανε την μεγάλη ανατροπή στις καθυστερήσεις, σημειώνοντας δύο γκολ μετά από εκτελέσεις κόρνερ με τις Εύα Σουλντισα και Όλγα Αγαλιανού.

Μετά το παραπάνω αποτέλεσμα, ο Ακράτητος και με τον βαθμό της ισοπαλίας στο σημερινό 23/4 ντέρμπι με τον Φωστήρα Καισαριανής, θα στεφθεί πρωταθλητής μια αγωνιστική πριν τη λήξη του πρωταθλήματος, διαφορετικά όλα θα κριθούν στο τέλος.