Νικητής στο ντέρμπι ο ΠΑΣ Λέσβου 1-0 την ΑΕΛ

12/11/2023 - 19:43 Τελευταία τροποποίηση στις 12/11/2023 - 20:11

Σπουδαία νίκη πανηγύρισε ο ΠΑΣ Λέσβου στον πρώτο του αγώνα στο νέο πρωτάθλημα της Γ Εθνικής Γυναικών με αντίπαλο την ΑΕ Λήμνου.

Στην εξ' αναβολής αναμέτρηση της Κυριακής 12/11 που ολοκλήρωσε την 1η αγωνιστική του 8ου ομίλου, η ομάδα της Μυτιλήνης επικράτησε 1-0 με χρυσή σκόρερ την Τριάδα Τιγκινή στο 21ο λεπτό.

Καλύτερος στο πρώτο μέρος ο ΠΑΣ Λέσβου δημιούργησε ευκαιρίες, ενώ είχε και δύο δοκάρια με τις αδελφές Φρόσω και Δήμητρα Κατρακάζα. Στην επανάληψη, έπεσε ο ρυθμός του αγώνα με τα σημάδια της κούρασης να είναι εμφανή, ωστόσο με σωστή διαχείριση οι γηπεδούχες κατέκτησαν τους τρεις πολύτιμους βαθμούς στο ξεκίνημα απέναντι στην ομάδα της Λήμνου που αποτελεί επίσης φαβορί για την κατάκτηση της πρώτης θέσης.