«Είπε αντίο» στο Κύπελλο Ελλάδας η Νίκη Βόλου

30/01/2024 - 22:07 Τελευταία τροποποίηση στις 30/01/2024 - 22:16

Ο Άρης και η Νίκη Βόλου ήρθαν ισόπαλοι 2-2 στον επαναληπτικό αγώνα την Τρίτη 30/1, με τους «κιτρινόμαυρους» να εξασφαλίζουν την πρόκριση για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας μετά το 3-0 του πρώτου αγώνα.

Η Νίκη Βόλου ήταν μαχητική από τα πρώτα λεπτά, ωστόσο ο Κίκε Σαβέριο με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 27', έκανε το 0-1. Οι γηπεδούχοι με το γκολ του Κάσσου στο 35' λεπτό ισοφάρισαν σε 1-1 που ήταν και το σκορ του πρώτου μέρους.

Οι γηπεδούχοι έκαναν την ανατροπή το 2-1 με το...καλημέρα στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Ριμπέιρο μετά από ασιστ του Πολίτη σκόραρε στο 46' λεπτό και έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους. Ο Άρης ισοφάρισε με το δεύτερο προσωπικό γκολ του Κίκε Σαβέϊο στο 69ο λεπτό.

Η ομάδα της Θεσσαλονίκης θα αντιμετωπίσει στα ημιτελικά τον νικητή του ζευγαριού Παναιτωλικός-ΟΦΗ.

φωτογραφία: mikriliga.com