Ισοπαλία στον Μεσότοπο

18/02/2024 - 12:55 Τελευταία τροποποίηση στις 18/02/2024 - 15:07

Στην αναμέτρηση που ολοκλήρωσε την 13η αγωνιστική του Βορείου ομίλου ο Μεσότοπος έμεινε στο 2-2 με τον Παπανικολή.

Η ομάδα της Ερεσού προηγήθηκε με ψιλοκρεμαστό σουτ του Χατζηδιαμαντή στο 16ο λεπτό. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Μιχάλη Βακάλη στο 33’ και έκαναν την ανατροπή δύο λεπτά αργότερα με τον Λευτέρη Βασίλα. Στο 75' οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι με τον Χατζηδιαμαντή να ισοφαρίζει 2-2 που παρέμεινε έως το τέλος. Στη φάση του πέναλτι αποβλήθηκε από τους γηπεδούχους ο Γιάννης Βακάλης. Σημειώνεται ότι για την ομάδα του Παπανικολή έκανε ντεμπούτο κάτω από τα δοκάρια ο 14χρονος Λουκιανός Χαχάλας που ήταν και από τους διακριθέντες.

O δεύτερος αγώνας της Κυριακής μεταξύ Αστέρα Νίκης και Αιολικού ματαιώθηκε μετά την αποχώρηση των «κυανόλευκων» από το πρωτάθλημα, με τον Αστέρα να παίρνει ξεκούραστα τους τρεις πόντους.