Καλό πλασάρισμα για Σαραϊδάρη!

18/08/2014 - 03:00 Τελευταία τροποποίηση στις 07/12/2014 - 14:39

Μια ακόμα σπουδαία εμφάνιση πραγματοποίησε ο Μυτιληνιός πρωταθλητής Γιώργος Σαραϊδάρης, αυτή τη φορά στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ορεινής Ποδηλασίας, που πραγματοποιήθηκε από την Ελληνική Ομοσπονδία Ποδηλασίας (ΕΟΠ) στην περιοχή του Καρπενησίου.

Ο Λέσβιος ποδηλάτης τερμάτισε στην 7η θέση με επίδοση 1:52:15, ένας χρόνο πολύ καλό δεδομένου του ανταγωνισμού και των πολύ καλών αθλητών, που έλαβαν μέρος στη διοργάνωση. Είναι χαρακτηριστικό ότι το χρυσό μετάλλιο στην κούρσα κατέκτησε ο Ολυμπιονίκης Ηλίας Περικλής (ΠΣ Κρόνος) με επίδοση 1:39:42.

Να σημειωθεί ότι ο Γεώργιος Σαραϊδάρης -που είχε ως χορηγούς στο συγκεκριμένο αγώνα τις εταιρείες Ford Κοντέλλης και Αφοι Κόρακα- επέστρεψε μετά από μακροχρόνια αποχή στα Πανελλήνια πρωταθλήματα, όμως η επίδοσή του ήταν σα να μην έλειψε ούτε μέρα από τέτοιου επιπέδου διοργανώσεις. Όλα δείχνουν μάλιστα, ότι στο επόμενο διάστημα θα πρωταγωνιστεί ξανά στα αθλητικά δρώμενα της ορεινής ποδηλασίας και γιατί όχι και σε παγκόσμιο επίπεδο. Πρόκειται εξάλλου για έναν αθλητή, που έχει αποδείξει την αξία του μέσα από πολλές διακρίσεις στην Ελλάδα και στο εξωτερικό.