Ήττα από το ανώτερο Ρέθυμνο

25/10/2015 - 20:16 Τελευταία τροποποίηση στις 25/10/2015 - 20:29

Δεύτερη ήττα σε ισάριθμα εντός έδρας ματς για τον ΑΟ Μυτιλήνης, στο ξεκίνημα της Α2 Κατηγορίας των ανδρών. Μετά από τον Μίλωνα, η ομάδα του νησιού μας ηττήθηκε και από το Ρέθυμνο, που αποτελεί ωστόσο μια από τις διεκδικήτριες της ανόδου στην Α1.

Ο αγώνας δεν ξεκίνησε καλά για τους παίκτες του Σωκράτη Γιακουμή, που έχασαν το πρώτο σετ εύκολα με 16-25 και με πανομοιότυπο τρόπο βρέθηκαν πίσω με 0-2 σετ, χάνοντας και το δεύτερο με 18-25. Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι και δε δυσκολεύτηκαν να φτάσουν στη νίκη με 0-3 σετ, κερδίζοντας στο τρίτο με 15-25, σε σχεδόν μία ώρα παιχνιδιού.

Αναμφίωολα, το ξεκίνημα δεν είναι το ιδανικό για την ομάδα της Μυτιλήνης, που όμως δείχνει πως διαθέτει την ποιότητα για να σταθεί στην Α2 και είναι βέβαιο πως στη συνέχεια θα έρθουν και οι νίκες. Αρκετός ο κόσμος που βρέθηκε στο Κλειστό της Νεάπολης, ενισχύοντας τις προσπάθειες του ΑΟΜ.