Πρεμιέρα με το δεξί για ΑΟ Μυτιλήνης

07/05/2014 - 22:39

AOM_Limnos_andres_2012_13Ξεκίνημα με νίκη για τον ΑΟ Μυτιλήνης στην πρεμιέρα των αγώνων μπαράζ για την άνοδο στην Α2 των ανδρών. Οι πρωταθλητές Λέσβου επικράτησαν του Ιωνικού Καρλοβάσου με 3-0 σετ και έκαναν το πρώτο βήμα στη μάχη τους για την εξασφάλιση του προνομιούχου εισιτηρίου.

Η ομάδα του Σάκη Τσάτσου ήταν καλύτερη, εμφανώς πιο συγκεντρωμένη σε άμυνα και επίθεση, έχοντας τον έλεγχο και των τριών σετ, μπορστά στο ένθερμο κοινό του Κλειστού Γυμναστηρίου στη Νεάπολη, που μετά τα μπαράζ των γυναικών φιλοξενεί και τη διαδικασία στους άνδρες για τη Ι' Όμιλο της Β' Φάσης της Β' Εθνικής.

Στο άλλο ματς της ημέρας, ο Παγχιακός επικράτησε με 1-3 σετ του Μέγα Αλέξανδρου Σύρου και μπήκε δυναμικά στη μάχη της ανόδου. Ο ΑΟ Μυτιλήνης έχει ρεπό τη 2η Αγωνιστική και θα πάρει ανάσες εν όψει της απαιτητικής συνέχειας.