Όλα για όλα με τη Ρόδο ο ΑΟ Μυτιλήνης!

10/05/2014 - 22:19

AOM_Pagxiakos_mparaz_2013-14_TsatsosΣτον αγώνα της τελευταίας αγωνιστικής, που θα ολοκληρώσει και τη διαδικασία των μπαράζ ανόδου στην Α2 των ανδρών, θα κριθεί σε ποια χέρια θα καταλήξει το προνομιούχο εισιτήριο, μετά τα αποτελέσματα και των σημερινών αγώνων.

Ο ΑΟ Μυτιλήνης παραμένει μέσα στο κόλπο, αφού κατάφερε μετά τους Ιωνικό Καρλοβάσου (3-0) και τον Μέγα Αλέξανδρο Σύρου (3-0), να κερδίσει και τον Παγχιακό σήμερα στο Κλειστό της Νεάπολης με 3-1 σετ, παραμένοντας στην κορυφή της βαθμολογίας και περιμένοντας αύριο πια τους πρωταθλητές Δωδεκανήσουν για ένα ματς-τελικό!

Η ομάδα του ΑΟΜ πήρε πολύ εύκολα το πρώτο σετ απέναντι στους Χιώτες με 12-25, όμως παρά το προβάδισμα της στο δεύτερο ισοφαρίστηκε σε 1-1 (25-23). Ωστόσο εκεί μέτρησε η καταλυτική ώθηση που του έδωσε ο κόσμος από την κερκίδα, παίρνοντας τα άλλα δύο σετ με 17-25 και 24-26, κάνοντας έτσι το 3 στα 3 στη διοργάνωση.

Στο άλλο ματς της ημέρας, η Ροδίων Άθλησις δε δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα απέναντι στον Ιωνικό Καρλοβάσου, επικρατώντας με 0-3 σετ (9-25, 23-25, 17-25) και θα διεκδικήσει απέναντι στον ΑΟΜ την άνοδο στην Α2. Ο αγώνας θα διεξαχθεί το μεσημέρι της Κυριακής στο Κλειστό της Νεάπολης με ώρα έναρξης τις 13:00.

Χθες, ο ΑΟΜ είχε πετύχει τη δεύτερη νίκη του απέναντι στον Μέγα Αλέξανδρο Σύρου με 3-0 σετ (25-19, 25-19, 25-20), παίζοντας κατά διαστήματα πολύ καλό βόλεϊ, ενώ η Ροδίων Άθλησις είχε νικήσει τον Παγχιακό με 3-1 σετ (25-12, 25-21, 22-25, 25-23).