Προβάδισμα για τον τίτλο η Άθληση

26/02/2024 - 11:35 Τελευταία τροποποίηση στις 26/02/2024 - 11:56

Πιο κοντά στην κατάκτηση του τίτλου στο πρωτάθλημα βόλεϊ γυναικών βρίσκεται από χθες 25/2 η Άθληση, η οποία επικράτησε με 2-3 σετ απέναντι στον Ερμή Παμφίλων.

Στον πρώτο αγώνα στη σειρά των τελικών οι δύο ομάδες πάλεψαν για τη νίκη, ωστόσο η Άθληση με μεγάλη ανατροπή στο tie break κατάφερε να πάρει το προβάδισμα 2-1 στη μάχη της πρώτης θέσης.

Η Άθληση προηγήθηκε με 2-0 σετ, όμως ο Ερμής απάντησε 2-2 με όλα σχεδόν τα σετ να κρίνονται στις λεπτομέρειες. Στο τελευταίο σετ αν και ο Ερμής προηγήθηκε 8-3, η Άθληση έκανε την ανατροπή 13-15 και πανηγύρισε στο φινάλε σπουδαία νίκη που την έφερε μια ανάσα από τον τίτλο. Ο επόμενος τελικός που μπορεί να κρίνει και τον πρωταθλητή θα διεξαχθεί το προσεχές Σαββατοκύριακο.