Νίκησε ξανά και ετοιμάζεται για τον «τελικό» με τον Απόλλωνα Νάξου

20/04/2024 - 12:12 Τελευταία τροποποίηση στις 20/04/2024 - 12:41

Η Άθληση πήρε άνετη νίκη στον δεύτερο αγώνα κόντρα στον Πολυκράτη και ετοιμάζεται για τον σημερινό 20/4 «τελικό» κόντρα στον Απόλλωνα Νάξου που θα κρίνει την πρώτη θέση και την πρόκριση στην επόμενη φάση.

Μετά τη νίκη της 3-0 σετ στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος Αιγαίου γυναικών απέναντι στον Νηρέα, η πρωταθλήτρια Λέσβου επικράτησε το βράδυ της Παρασκευής 19/4 με το ίδιο σκορ επί του Πολυκράτη. Η Άθληση ήταν ανώτερη, πίεσε τον αντίπαλο της από το σερβις με πολλούς κερδισμένους πόντους, επέβαλε τον ρυθμό της και έφτασε εύκολα στη νίκη.

Τη νίκη όμως με 3-0 σετ πήρε και ο Απόλλων Νάξου με αντίπαλο τον Νηρέα, κάτι που σημαίνει ότι την πρώτη θέση θα κατακτήσει η νικήτρια ομάδα του αγώνα Άθληση-Απόλλων Νάξου. Ο αγώνας θα διεξαχθεί το Σάββατο στις 8 και μισή το βράδυ στο Κλειστό Γυμναστήριο της Νεάπολης. Νωρίτερα στις 18:00 θα αναμετρηθούν ο Νηρέας με τον Πολυκράτη.