Ώρα ημιτελικών σε Λουτρά και Παπάδο

28/12/2016 - 11:28 Τελευταία τροποποίηση στις 28/12/2016 - 11:52

Συνέχεια στην αγωνιστική δράση του Κυπέλλο ΕΠΣ Λέσβου με τους δύο ημιτελικούς του νησιού να διεξάγονται σήμερα το μεσημέρι στα γήπεδα Λουτρών και Παπάδου.

Ο Αετός υποδέχεται στην έδρα του τον Διαγόρα Αγίας Παρασκευής, με στόχο να κάνει την υπέρβαση απέναντι στους πρωτοπόρους της Α' Κατηγορίας, σε μια μάχη που αναμένεται ενδιαφέρουσα από το πρώτο έως το τελευταίο λεπτό, αν κρίνει κανείς και από το μεταξύ τους ματς στο πρωτάθλημα.

Στον άλλο ημιτελικό, η Αναγέννηση Γέρας φιλοξενεί στον Παπάδο τον Αίγειρο Μυστεγνών, σε μια επίσης αμφίρροπη κόντρα, δεδομένης της δύναμης που δείχνουν στην έδρα τους οι γηπεδούχοι, αλλά και της δυναμικής που αποπνέουν οι περσινοί πρωταθλητές ΕΠΣ Λέσβου.

Και οι δύο αγώνες θα κάνουν σέντρα στις 14:15, είναι νοκ άουτ και σε περίπτωση ισοπαλίας θα ακολουθήσει ημίωρη παράταση, ενώ σε ενδεχόμενη νέα ισοπαλία θα οδηγηθούν στην ψυχοφθόρα διαδικασία των πέναλτι.