Καλή παρουσία οι παίδες, μέτρια οι νέοι

31/10/2014 - 02:00 Τελευταία τροποποίηση στις 07/12/2014 - 12:17

Με ανάμικτα συναισθήματα επέστρεψαν οι αποστολές των Μικτών ομάδων της ΕΠΣ Λέσβου από την Εύβοια, όπου διεξήχθη η Α' Φάση του Πανελλήνιου ΠΡωταθλήματος προεπιλογής εθνικών ομάδων.

Στα Γήπεδα της Ερέτριας και της Χαλκίδας, στον όμιλο της 10ης περιφέρειας, οι νησιωτικές Ενώσεις τέθηκαν αντιμέτωπες, με τις ομάδες της Λέσβου να αφήνουν καλές εντυπώσεις σε γενικές γραμμές.

Οι παίδες είχαν καλύτερη παρουσία, σημειώνοντας μια ακόμα νίκη την τελευταία αγωνιστική κόντρα στις Κυκλάδες (0-2) χάρη σε δύο γκολ των Γεραγωτέλλη και Ασβεστά, ολοκληρώνοντας έτσι τις υποχρεώσεις τους με τελικό απολογισμό τρεις νίκες και 9 πόντους, ισοβαθμώντας στην 1η θέση με τα Δωδεκάνησα. Σημειώνεται ότι κόντρα στις Κυκλάδες ο Λέσβιος τερματοφύλακας Τσούκας απέκρουσε πέναλτι.

Οι νέοι δεν κατάφεραν σε πολλές περιπτώσεις να μετουσιώσουν την υπεροχή τους σε νίκες και παρότι και με τις Κυκλάδες προηγήθηκαν με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Παπουτσιδέλλη στο α' ημίχρονο, ηττήθηκαν με 2-1 στην επανάληψη. Έμειναν έτσι στην 4η θέση του πίνακα, μόλις με μία νίκη.