Σταθερά πρώτη με νέα νίκη η Μικτή ΕΠΣΛ νέων

09/01/2017 - 16:53 Τελευταία τροποποίηση στις 09/01/2017 - 18:19

Στην κορυφή της βαθμολογίας παρέμεινε η Μικτή ΕΠΣ Λέσβου στους νέους, που κέρδισε και την αντίστοιχη ομάδα της Χίου με 3-1, για την 4η Αγωνιστική του ομίλου Αιγαίου στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα προεπιλογής εθνικών ομάδων, που διεξάγεται στην Ανάβυσσο Αττικής.

Η ομάδα του Παναγιώτη Μαστέλλου έχει το απόλυτο σε τρία ματς και της αρκεί απλά να μη χάσει από τα Δωδεκάνησα την Τετάρτη (11/1), για να προκριθεί στην επόμενη φάση της διοργάνωσης. Το σκορ άνοιξε για τη Λέσβο ο Ευαγγελελλης στο πρώτο μέρος, με τον Νομίδη να έχει και οριζόντιο δοκάρι λίγο αργότερα. Στην επανάληψη, οι Χιώτες ισοφάρισαν σε 1-1 στο 72', αν και ενδεχομένως να υπήρξε επιθετικό φάουλ. Όμως ο Νομίδης ένα λεπτό αργότερα έδωσε ξανά προβάδισμα στην Μικτή ΕΠΣΛ για το 2-1 (73'). Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Δρακούλης με διαγώνιο σουτ στις καθυστερήσεις. Να σημειωθεί ότι η Λέσβος είχε και δεύτερο δοκάρι, αυτή τη φορά κάθετο με τον Νομίδη.

Στο άλλο ματς της 4ης Αγωνιστικής, η ΕΠΣ Δωδεκανήσου φιλοδώρησε με έξι γκολ την αντίστοιχη Μικτή ΕΠΣ Σάμου (0-6), καταδιώκοντας τους Λέσβιους στον πίνακα της βαθμολογίας.