Μοιράστηκαν τους βαθμούς στην Πατρά

18/02/2012 - 21:49 Τελευταία τροποποίηση στις 18/02/2012 - 22:02

Η Παναχαϊκή πήρε το προβάδισμα στο 86' με τον Μπιά, όμως ο Πανσερραϊκός κατάφερε να φύγει από την Πάτρα με την ισοπαλία 1-1 χάρη στο γκολ του Στεφανίδη στο 4' των καθυστερήσεων!

Η Football League ξεκίνησε και πάλι με την Παναχαϊκή να υποδέχεται τον Πανσερραϊκό. Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους γηπεδούχους να μπαίνουν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο, να πιέζουν, όμως να μην μπορούν να φτάσουν με αξιώσεις στην εστία του Κουτζαβασίλη.

Μετά το 20', όμως, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισορροπήσουν το παιχνίδι και να φτάσουν κοντά στο γκολ με τον Στεφανίδη σε δύο περιπτώσεις. Το γκολ δεν ήρθε και οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 0-0.

Στο δεύτερο μέρος τα «λιοντάρια» μπήκαν πιο δυνατά με στόχο να πετύχουν το γρήγορο γκολ, όμως η εικόνα ήταν παρόμοια με το ξεκίνημα της αναμέτρησης. Όσο περνούσε η ώρα οι Σερραίοι ανέβαζαν την απόδοσή τους, είχαν την κατοχή και απείλησαν τους γηπεδούχους σε αρκετές περιπτώσεις, χωρίς πάντως να χάσουν την κλασική ευκαιρία.

Στο 86' κόντρα στη ροή της αναμέτρησης οι Πατρινοί πήραν το προβάδισμα, όταν ο Ντίνας έκανε ωραία προσπάθεια, έδωσε στον Μπιά και εκείνος νίκησε τον Κουτζαβασίλη για το 1-0! Ενώ όλα έδειχναν ότι η Παναχαϊκή θα φτάσει στη νίκη, ήρθε ο Στεφανίδης με κεφαλιά να κάνει το 1-1 στο 4' των καθυστερήσεων και να δώσει τον βαθμό στην ομάδα του!

Παναχαϊκή (Βασίλης Βούζας): Πουρής, Κωνσταντινίδης, Κοιλιάρας (65' Κοκκίνης), Θεοδωρέλης, Λαμπρόπουλος, Φούφουλας, Άντονι, Σκαρτσίλας (57' Ουαταρά), Ντίνας, Ουρτάδο (77' Μπία), Φουρτάδο.

Πανσερραϊκός (Μιχάλης Γρηγορίου): Κουτζαβασίλης, Σαλαμαστράκης, Ανάκογλου (79' Παρασκευαΐδης), Στεφανίδης, Κιάσσος, Μιλενίλοβιτς, Τάντις, Παντελιάδης, Τριανταφύλλου Δ. (86' Γκούρτσας), Τριανταφύλλου Κ., Ντιόγκο (68' Βουτσιάς).