Μοιρασιά για Αναγέννηση Γέρας και Φίλια

09/03/2024 - 17:35 Τελευταία τροποποίηση στις 09/03/2024 - 17:45

Στο 2-2 έμειναν η Αναγέννηση Γέρας με τη Φίλια για την 3η αγωνιστική των play outs.

Χωρίς νικητή έληξε ο μοναδικός αγώνα του Σαββάτου 9/3 της Α ΕΠΣΛ. Η Αναγέννηση προηγήθηκε στο ημίχρονο 1-0 με γκολ του Βλάμμη από το 17’, ενώ οι φιλοξενούμενοι είχαν απειλήσει στο 2ο λεπτό με τον Αζάμπι που σημάδεψε το δοκάρι.

Ο Βλάμμης στο 70’ έδωσε προβάδισμα νίκης στους γηπεδούχους πετυχαίνοντας δεύτερο τέρμα για την ομάδα του, ωστόσο η Φίλια μέχρι το τέλος βρήκε τις απαντήσεις και κατάφερε να αποσπάσει τον βαθμό της ισοπαλίας. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με την κεφαλιά του Ντερβίσι στο 75’ και δέκα λεπτά αργότερα ο Γιώργος Καπταγιάννης που αποχώρησε από το γήπεδο στο τέλος λόγω τραυματισμού, σημείωσε το τελικό 2-2.