Προειδοποίηση

JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 73

Νίκη παραμονής για Προοδευτική

27/01/2013 - 18:29 Τελευταία τροποποίηση στις 27/01/2013 - 18:32

proodeytiki_panigyria1Η Προοδευτική Σκάλας Καλλονής ήταν η μεγάλη νικήτρια του ντέρμπι στην ουρά της βαθμολογίας, επικρατώντας του Αλκιβιάδη Κάτω Τρίτους με σκορ 2-1, στο ματς που έριξε την αυλαία της 18ης Αγωνιστικής στην Α' Κατηγορία.

Η ομάδα του Μανόλη Εμμανουήλ ήταν εξαιρετική στο πρώτο 45λεπτο, όταν και προηγήθηκε με 2-0. Το σκορ άνοιξε ο εξαιρετικός Γρηγόρης Τριανταφύλλου, ο οποίος εξελίσσεται σε μια άκρως αποτελεσματική μεταγραφή για την "Πρόο" και το δεύτερο γκολ της ομάδας πέτυχε ο έμπειρος Καραμήτρος.

Στην επανάληψη ωστόσο, ο Αλκιβιάδης ανέβασε κατακόρυφα την απόδοσή του και μείωσε με γκολ του Ανηφόρου σε 2-1. Η Προοδευτική ήταν αγνώριστη και κινδύνεψε μάλιστα προς το τέλος να δεχθεί την ισοφάριση, σε ένα ματς με εξαιρετικό ενδιαφέρον.

Με τη νίκη της αυτή η ομάδα της Σκάλας πάντως, ξεκόλλησε μετά από καιρό από την τελευταία θέση της βαθμολογίας, κοιτώντας πλέον το μέλλον της στο πρωτάθλημα πολύ πιο αισιόδοξα, την ίδια ώρα που ο Αλκιβιάδης οφείλει να πάρει αποτελέσματα αν θέλει να κρατηθεί στην κατηγορία...