Βαριά ήττα από Παναθηναϊκό

13/09/2014 - 03:00 Τελευταία τροποποίηση στις 07/12/2014 - 12:38

Κακή εμφάνιση πραγματοποίησε η ΑΕΛΚ Κ20 απέναντι στο "τριφύλλι", που είχε ως αποτέλεσμα την ήττα με σκορ 1-5, σε ένα εφιαλτικό πρώτο 45λεπτο για την ομάδα του Δημήτρη Γαβαλά, το πρωί στο Στάδιο "Κώστας Κεντέρης" της Καλλονής.

Τα πολλά λάθη, η απουσία συγκέντρωσης και ο αντίπαλος που δε συγχώρησε την παραμικρή αδράνεια στα μετόπισθεν, ήταν οι παράγοντες που λειτούργησαν καταλυτικά για την άνετη επικράτηση του Παναθηναϊκού, σε ένα ματς που θα πρέπει -και γρήγορα μάλιστα- να το αφήσουν πίσω τους οι Καλλονιάτες, βελτιώνοντας τις αδυναμίες που παρουσίασαν.

Μπορεί στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΛΚ Κ20 να ισορρόπησε το ματς, ωστόσο η ζημιά είχε γίνει στα πρώτα 45 λεπτά και τίποτα δεν μπορούσε να αντιστρέψει το αρνητικό κλίμα. Ούτε το γκολ του Σοφιάνη στο 80', με το οποίο διαμορφώθηκε το τελικό σκορ.

ΑΕΛΚ Κ20: Παπάζογλου, Κακογιάννης, Τριανταφύλλου, Καραγιώργης, Γιαζιτζόγλου, Γιουκαρής, Αγριμάκης, Κίστα (33’ Ξύδας), Σοφιάνης, Λαμπράκης (55’ Σεφουλάϊ), Γκαμάγκας (41’ Ζωάννου)

Φωτό: aelk.gr