Ακόμα μια ήττα από Εργοτέλη

19/01/2015 - 14:51

Δεν τα κατάφερε η ομάδα της Καλλονής στο "Μαρτινέγκο", όπου ηττήθηκε με σκορ 2-0 από τον Εργοτέλη.

Οι παίκτες του Δημήτρη Γαβαλά έμειναν πίσω στο σκορ μόλις στο 14ο λεπτό, ωστόσο στη συνέχεια βελτίωσαν την απόδοσή τους, έχοντας μάλιστα και δύο δοκάρια, χωρίς όμως να καταφέρουν αν βρουν δίχτυα.

Ο Εργοτέλης, με την έναρξη της επανάληψης, διπλασίασε τα τέρματά του και πήρε έτσι τη νίκη και το βαθμολογικό τρίποντο.

Στις δηλώσεις του ο προπονητή της ΑΕΛΚ Κ20, Δημήτρης Γαβαλάς, επεσήμανε: «Το πρώτο ημίχρονο κύλησε με το παιχνίδι να είναι μοιρασμένο. Ο Εργοτέλης κατάφερε με σουτ εκτός περιοχής να ανοίξει το σκορ στο 14’. Από κει και μετά πήραμε πρωτοβουλίες για γκολ αλλά δεν καταφέραμε να αλλάξουμε το 1-0. Σο δεύτερο ημίχρονο επιστρέψαμε με αλλαγές για να διαφοροποιήσουμε την εικόνα μας στο ματς. Τα καταφέραμε σε μεγάλο βαθμό αφού είχαμε δύο δοκάρια και έξι τελικές προσπάθειες για γκολ. Δυστυχώς σε μία στιγμή αδράνειας δεχθήκαμε μετά από εκτέλεση κόρνερ του αντιπάλου και το δεύτερο γκολ. Θέλω να συγχαρώ τα παιδιά γιατί παρόλο τα γκολ που δέχονται και αυτά που χάνουν δεν το βάζουν κάτω συνεχίζοντας την προσπάθεια τους μέχρι τέλους σε κάθε αγώνα. Αυτοί είμαστε και συνεχίζουμε βλέποντας τα επόμενα παιχνίδια».

ΑΕΛΚ Κ17: Μαλλής, Σεφουλάι (32’ Κίστα),Παγκράτης, Καραγεώργης, Γιαζιτζόγλου, Γιώργου, Αγριμάκης, Σοφιάνης, Γιουκαρής, Τζελίδης (57’ Κροτσίδας), Λαμπράκης