Ήττα και οι μικροί από Ηρακλή

31/08/2015 - 19:55

Του μεγάλους μιμήθηκαν και οι μικροί της ΑΕΛΚ, που στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος νέων (Κ20) στη φετινή Super League, γνώρισαν εντός έδρας ήττα από τον Ηρακλή με σκορ 2-3.

Ο αγώνας πραγματοποιήθηκε στο Γήπεδο Παπάδου Γέρας, με τον "Γηραιό" να παίρνει από νωρίς προβάδισμα με δύο γκολ χάρη στα τέρματα που σημείωσαν ο Καρακούτης (29') και ο Τσότρας (33'). Η ομάδα του Χρήστου Πελέκη ωστόσο μπήκε πολύ δυνατά στην επανάληψη και πλήρωσε με το ίδιο νόμισμα τον Ηρακλή, σκοράροντας δύο γκολ μέσα σε λίγα λεπτά, αρχικά με τον Μπαστιάνο (46') και εν συνεχεία με τον Τριανταφύλλου (49'). Όμως η ομάδα της Θεσσαλονίκης βρήκε τον τρόπο να πετύχει και τρίτο τέρμα, με τον Μπικιάρη (58'), φτάνοντας έτσι σε ένα σημαντικό τρίποντο βαθμών.

ΑΕΛ Καλλονής Κ20: Μαλλής, Τοπάλι, Κονδύλας, Καραγεώργης, Κρητικός, Στάτης (60' Μιχαλακέλλης), Τριανταφύλλου, Τζελίδης, Μόσχος (55' Βλαδίκας), Σεφουλάι (65' Μοσχούδης), Μπαστιάνος

Ηρακλής Κ20: Ηλιάδης, Χουζούρης, Μουχαλης (23' Μπαραστατίδης), Αβραμίδης, Τσότρας, Γκαιτας (70' Δάσκος), Βλαχόπουλος, Παναγιωτίδης (46' Μπικιάρης), Καρακούτης, Συμεωνίδης, Μπίκας