Δεν άξιζε την ήττα απ΄ το Λεβαδειακό

06/10/2013 - 19:23

AELK_K20_PAS_Giannina3-0Την ήττα με 2-1 γνώρισε η Κ20 της Καλλονής στις Αθλητικές Εγκαταστάσεις της ΕΠΣ Βοιωτίας από την αντίστοιχη ομάδα του Λεβαδειακού, πραγματοποιώντας ωστόσο πολύ καλή εμφάνιση. Η ομάδα του Δημήτρη Γαβαλά βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 20΄από γκολ του Τόπι, αλλά απάντησε στο δεύτερο ημίχρονο με τον Χατζηκλειδαρά που έφερε το ματς ξανά στα ίσια.

Ο Λεβαδειακός ωστόσο πήρε ξανά κεφάλι στο σκορ με τον Καψασκή στο 80΄, με την Καλλονή να πετυχαίνει γκολ τέσσερα λεπτά αργότερα με τον Ευαγγελιδάκη, που ωστόσο ακυρώθηκε ως οφσάιντ, προκαλώντας τις διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων.

Οι συνθέσεις των ομάδων:
Λεβαδειακός: Κάρα, Σκεμπής, Γοργάκης, Αντωνίου, Σελανσί, Μάφκας, Κακιώρης(75΄ Βελέτζας), Πέππας, Τόπι(92΄ Σκιαδόπουλος), Σπάρος(62΄ Καψασκής), Κάπος
Καλλονή: Γόμος, Καρακλάς(60΄ Γεώργου), Ευαγγελιδάκης, Γιαζιτζόγλου, Μπράκουλα, Φωκιανός, Καραμπάς, Πιπεράς(67΄ Λαμπράκης), Σοφιάνης, Γιουκαρής, Ζωάννου(37΄ Χατζηκλειδαράς)

(Φωτό: aelk.gr)