Εισιτήρια και ματσάρες!

22/06/2015 - 11:36 Τελευταία τροποποίηση στις 23/06/2015 - 10:41

BARRIO - LAS VAKETAS 6-4

Την πρόκρισή του στην επόμενη φάση εξασφάλισε το BARRIO, που κέρδισε τους LAS VAKETAS με σκορ 6-4, βάζοντάς την παρέα του Λάμπυ Βαρλάμου σε... περιπέτειες. Η εξέλιξη του αγώνα είχε σημαντικές ανατροπές, με τους LAS VAKETAS να προηγούνται με 0-1, αλλά το BARRIO να γυρίζει το ματς με 3-1. Ακολούθησε η ισοφάρισε σε 3-3, όμως στο τελευταίο κρίσιμο 10λεπτο, η παρέα από τα Λουτρά "καθάρισε" τη νίκη και μαζί την πρόκριση.

Σκόρερς: Κροτσίδας (2), Κούτσας (2), Σκαλοχωρίτης, Καλλιμαντζέρος [BARRIO] – Γιοβάνης (2), Μπριλάκης, Βαρλάμος [LAS VAKETAS]

HERTZ - ΜΠΑΜΠΑΣ ΜΑΜ 3-7 (0-6αα)

Επεισοδιακή ήταν η αναμέτρηση μεταξύ HERTZ και ΜΠΑΜΠΑΣ ΜΑΜ, με αποτέλεσμα ο αγώνας να κριθεί στα χαρτιά. Στο ξεκίνημα του β' ημιχρόνου και ενώ το σκορ ήταν υπέρ του ΜΠΑΜΠΑΣ ΜΑΜ, ο Καζάνης από τη HERTZ αποβλήθηκε, ωστόσο μαζί του αποχώρησε και ο διαιτητής. Ο αγώνας κατακυρώθηκε υπέρ του ΜΠΑΜΠΑΣ ΜΑΜ με διαφορά έξι γκολ, όπως προβλέπεται από την προκήρυξη.

BAD BOYS - ΜΙΚΡΟ ΚΑΦΕ ΕΝΑ 3-9

Αρκετά σημαντική η διαφορά δυναμικότητας μεταξύ των δύο ομάδων, με το ΜΙΚΡΟ ΚΑΦΕ ΕΝΑ να παίρνει μια ακόμα νίκη σε ένα δυνατό παιχνίδι. Με τρία γρήγορα γκολ του Λαλά, η ομάδα του Παναγιώτη Βάλεση πήρε προβάδισμα, το οποίο διεύρυνε στη συνέχεια, φτάνοντας το στο 0-6. Οι BAD BOYS προσπάθησαν, μείωσαν προς στιγμήν, αλλά και πάλι το ΜΙΚΡΟ ΚΑΦΕ ΕΝΑ με μια αντεπίθεση διαρκείας, ανέβασε τη διαφορά του σκορ.

Σκόρερς: Καγιάτσκα (2), Σπέρκος [BAD BOYS] -  Σεραφίγκος (4), Λαλάς (3), Αθανασέλλος, Καδής [ΜΙΚΡΟ ΚΑΦΕ ΕΝΑ]

ΜΙΚΡΟ ΚΑΦΕ 2 - ΟΧΥ 7-7

Συναρπαστικό σε εξέλιξη παιχνίδι, με τους δύο πρωτοπόρους του Β' Ομίλου να θέλουν πάση θυσία τη νίκη και την πρωτιά. Τελικώς, αρκέστηκαν στο ισόπαλο 7-7, το οποίο όμως είχε ενδιαφέρουσα εξέλιξη. Το OXY προηγήθηκε με 0-2, όμως το MIKΡΟ ΚΑΦΕ 2 που αρέσκεται στις ανατροπές, έκανε μία ακόμη. Με τον Παναγιώτη Βουργουτζή σε μεγάλα κέφια, όχι απλά ισοφάρισε, αλλά πήρε και προβάδισμα με 5-2. Ακολούθησε ένα χρονικό διάστημα, όπου οι δύο ομάδες σκόραραν εναλλάξ. Όμως στο τελευταίο 5λεπτο, το OXY έκανε την αντεπίθεσή του και κατόρθωσε να μετατρέψει το εις βάρος του 7-4 σε 7-7, ενώ μάλιστα αστόχησε και σε πέναλτι...

Σκόρερς: Βουργουτζής (5), Τριλιανός, Σ. Παπαδημητρίου [ΜΙΚΡΟ ΚΑΦΕ 2] -  Γκιάτα (2), Βαμβουκλής (2), Κουτλής, Σαμπάνης, Γάλας [OXY]