Αυξάνεται το ενδιαφέρον

02/07/2015 - 16:45 Τελευταία τροποποίηση στις 04/07/2015 - 18:57

ΜΠΑΜΠΑΣ ΜΑΜ - LAS VAKETAS 10-5

Δε συνάντησε ιδιαίτερες δυσκολίες ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΜΑΜ, που πέτυχε τη δεύτερη νίκη του σε ισάριθμα ματς στη Β' Φάση ομίλων, ξεπερνώντας το εμπόδιο και των LAS VAKETAS. Το τελικό 10-5 κρίνεται δίκαιο, με την παρέα του Άκη Μιχαλάκη να διατηρεί από το πρώτο ημίχροο μια διαφορά ασφαλείας τριών γκολ, αυξάνοντας το δείτη του σκορ στην επανάληψη.

Διαιτητής: Παναγιώτης Ανδριάνης

ΜΙΚΡΟ ΚΑΦΕ 2 - FAME COFFEE 9-7

Aγώνας που κύλησε πιο εύκολα απ' ότι δείχνει το τελικό σκορ για την ομάδα του ΜΙΚΡΟ ΚΑΦΕ 2, η οποία ξεκίνησε φουριόζα και προηγήθηκε με 4-0 στο ημίχρονο, φτάνοντας κάποια στιγμή το σκορ και στα επίπεδα του 6-0 και του 8-1! Το FAME COFFEE του Νίκου Λυκουρίνα όμως, διεκδικώντας την 3η θέση που ενδεχομένως να οδηγήσει και στην πρόκριση στα προημιτελικά, δεν τα παράτησε, πίεσε και κατάφερε να μειώσει σε 8-6. Όμως τα χρονικά περιθώρια είχαν στενέψει και το τελικό 9-7 έδωσε την πρόκριση στο ΜΙΚΡΟ ΚΑΦΕ 2, που θα παλέψει για την πρωτιά στον όμιλο σε έναν... οικογενειακό εμφύλιο κόντρα στο ΜΙΚΡΟ ΚΑΦΕ ΕΝΑ!

Σκόρερς: Λίλα (5), Τριλιανός (2), Μουτζούρης, Βουργουτζής [ΜΙΚΡΟ ΚΑΦΕ 2] - Άνταμ (4), Μαμάκος (2), Γκέρι

ΠΙΤΑ ΜΑΚΗΣ - LA PANDILLA 7-2

Tο ΠΙΤΑ ΜΑΚΗΣ εκμεταλλεύτηκε τις απουσίες της LA PANDILLA και έφτασε έτσι σε μια δίκαη νίκη με σκορ 7-2. Το πρώτο ημίχρονο κύλησε με χαμηλό σκορ (2-0), όμως όταν η παρέα του Φοίβου Τσιπά έμεινε από δυνάμεις, η ψαλίδα άνοιξε...

Σκόρερς: Βέντος (3), Κ. Κουνιαρέλλης, Ρ. Κουνιαρέλλη,ς Τουμπακάρης, Μαλακός [ΠΙΤΑ ΜΑΚΗΣ] - Κουτσιανίτης, Τσιπάς [LA PANDILLA]

Διαιτητής: Μανώλης Βόμβας